A Transelektro hitelezői csak az ingatlan-befektetések értékesítésével tudják elképzelni az állítólag mintegy 50 milliárd forint tartozást felhalmozott vállalatbirodalom hitelállományának átütemezését - tudta meg a Népszabadság. A hitelezők, akik igencsak kevésnek tarják azt 500 millió forintot, amit eddig az ingatlanokból pumpáltak át az ipari vállalkozásokban, a hírek szerint nem is igen akarnak erről egyezkedni a tulajdonosokkal, akik viszont elégnek gondolnák a csoport néhány vállalatának összevonását és a termékportfólió átfésülését. Kóka János gazdasági miniszter holnapra várja a Transelektro-holding megmentési tervét. (Nszab., 14. old.)
