BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az áfa csökkent, az ár nem

Nem kell hatósági ellenőrzéstől tartaniuk a csökkenő áfa mellett áraikat szinten tartó kereskedőknek, a fogyasztóvédők ugyanis a hónap végén kezdődő razziákon csak azt figyelik majd, hogy a kasszánál a polcokon feltüntetetett árat ütik-e be és jól tüntetik-e fel az aktuális áfát.

2006. január 3. kedd, 08:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A boltokat november óta járó civil önkéntesek várhatóan jövő hétre állítják össze első, vázlatos elemzésüket tapasztalataikról, és április végéig figyelik, hogy az esetleg áresések tartósak maradnak-e. Annak a kereskedőnek egyébként, aki lenyeli az állam által most elengedett 5 százalékos adót, nem kell büntetésre számítania, az árpolitika ugyanis egyéni döntés kérdése, legfeljebb a vásárlók 'büntetnek' a konkurenciával.

Az ő döntésüket viszont segítheti az a védjegy, amit az áfaakcióban részt vevő üzletek kérhetnek és használhatnak. január 15-től. A matrica használatára három hónapos szerződést lehet kötni, amit bármelyik fél bármikor felmondhat.

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy egyelőre csak a nagy áruházláncok igyekeznek átadni az áfacsökkentésből eredő kedvezményeket, a kisebb boltok még kivárnak, van köztük olyan, ahol még sem a pénztárgépet nem állították még át, sem az átárazást nem kezdték el. A pénztárgépeket egyébként csak március végére kell áthangolni, a blokkokon azonban már az új kulcsnak kell szerepelnie. (Nszab., 11. old., MH, 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet