BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új járulékot fizethetünk

A havi bruttó 222 ezer forint alul keresőkre januártól új járulékteher hárul.

2006. január 2. hétfő, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Januártól 4 százalékos egészségügyi hozzájárulást (eho) kell fizetniük a magánszemélyeknek az osztalékból, az értékpapír-kölcsönzésből és a nem tőzsdei ügyletek árfolyamnyereségéből származó, valamint az egymillió forintot meghaladó ingatlan-bérbeadási bevételek után, ha évi 400 ezer forintnál kevesebb egészségbiztosítási, illetve baleseti járulék folyik be utánuk. Ez lényegében a havi bruttó 222 ezer forintnál kevesebbet keresőkre vonatkozik. A 4 százalékos eho is hozzáadódik a befizetett járulékokhoz, tehát addig kell fizetni, amíg mindezek együttesen nem érik el a 400 ezer forintos járulékfizetési határt. (Nszab. 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet