Januártól 4 százalékos egészségügyi hozzájárulást (eho) kell fizetniük a magánszemélyeknek az osztalékból, az értékpapír-kölcsönzésből és a nem tőzsdei ügyletek árfolyamnyereségéből származó, valamint az egymillió forintot meghaladó ingatlan-bérbeadási bevételek után, ha évi 400 ezer forintnál kevesebb egészségbiztosítási, illetve baleseti járulék folyik be utánuk. Ez lényegében a havi bruttó 222 ezer forintnál kevesebbet keresőkre vonatkozik. A 4 százalékos eho is hozzáadódik a befizetett járulékokhoz, tehát addig kell fizetni, amíg mindezek együttesen nem érik el a 400 ezer forintos járulékfizetési határt. (Nszab. 11. old.)
