Jövőre bármely hatóság azonnal lekérdezheti a diákigazolványok adatait az oktatási azonosító alapján - írja a Magyar Hírlap. Mindehhez csupán egy internetcsatlakozásra lesz szükség, és rögtön kiderül, a kártya tulajdonosa tanulója, hallgatója-e valamely oktatási intézménynek. A jogszabályok lehetővé tennék azt is, hogy a közlekedési ellenőrök is hozzáférhessenek az adatbázisokhoz. Az oktatási tárca azonban nem csak a hamis diákigazolványt használókat kívánja lebuktatni, hanem azokat az iskolákat is, amelyek fantomdiákok után vesznek fel támogatásokat. Az intézmények úgy akadnának fenn a rostán, hogy az általuk igényelt oktatási azonosítóhoz szolgáltatott adatokat a tárca összevetné a BM személy- és lakcím-nyilvántartásával.(MH 5. old.)
