BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

CIA-börtönök: ismét hírbe hozták hazánkat

Romániát, Lengyelországot és Magyarországot is felelősségre kell vonni, amiért területükön helyet adtak a CIA titkos fogolytáborainak - nyilatkozta az olasz Il Manifesto című lapnak Cheriff Bassiouni, az ENSZ afganisztáni raportőre, aki tényként beszél arról, hogy a három közép-kelet-európai ország CIA-börtöneiben fogolykínzások történtek, és ezzel az érintett államok megsértették a nemzetközi jogot. Morber Ferenc, a Katonai Felderítő Hivatal főigazgatója egy televízió-műsorban leszögezte: a magyar titkosszolgálatok nem kaptak felkérést a CIA-tól arra, hogy titkos börtönöket létesítsenek. A Külügyminisztérium később tudatta: megpróbálják felvenni a kapcsolatot Cheriff Bassiouni professzorral, hogy megtudják, mire alapozta állítását. (MN nov. 12., 1., 8. old.)

2005. november 14. hétfő, 08:56

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet