A lépés mögött álítólag az áll, hogy az MT Rt. a T-Com folyamatosan csökkenő nyereségének ellensúlyozására saját érdekkörébe kívánja vonni a csoporthoz tartozó, jogilag egyébként független vállalatokat, így a T-Mobile-t is. A Népszabadság úgy tudja, a folyamatosan nyereséges T-Mobile beolvasztásától a Magyar Telekom négy éven belül 20 milliárdos profitot remél.
Vélhetően a 'beolvasztási terv' keretében ajánlották fel Sugárnak a vezérigazgató-helyettesi pozíciót is, hogy ebből a pozícióból irányítsa az üzletágként működő T-Mobile-t, ám ezt ő nem fogadta el. Annak egyébként, hogy a T-Mobile mint cég egy csapásra megszűnjék, több akadálya is van, például az, hogy élő koncessziós szerződése van, amelyben nem a Magyar Telekom van megjelölve a mobilszolgáltatási kötelezettségeknek eleget tevő társaságként.
A Népszabadság azt is tudni véli, a Matáv, illetve most már a Magyar Telekom már jó ideje lobbizik a szakminiszternél, hogy számára kedvezően módosítsák a T-Mobile szerződését. A Népszava információi szerint ugyanakkor nem felel meg a valóságnak, hogy Sugár távozásában szerepet játszik állítólagos személyes ellentéte Straub Elekkel, bár kétségtelen, hogy ők ketten eltérő menedzsertípust képviselnek, és ez több vita forrása lehetett. Sugár András utódjának kinevezéséről és a további fejlesztési stratégiáról egy hónap múlva dönt az MT Rt. rendes évi közgyűlése.
(NSZ szept. 3., 10. old., NG szept. 5., 4. old., Nszab., szept. 5. 12. old.)
