BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért távozik a T-Mobile-vezér?

Megbízható források szerint hétfőn jelenti be a Magyar Telekom (MT) Rt., hogy Sugár András közös megegyezéssel és azonnali hatállyal távozik a T-Mobile éléről. Sajtóértesülések szerint teendőit átmenetileg az MT Rt. elnök-vezérigazgatója, Straub Elek veszi át.

2005. szeptember 5. hétfő, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lépés mögött álítólag az áll, hogy az MT Rt. a T-Com folyamatosan csökkenő nyereségének ellensúlyozására saját érdekkörébe kívánja vonni a csoporthoz tartozó, jogilag egyébként független vállalatokat, így a T-Mobile-t is. A Népszabadság úgy tudja, a folyamatosan nyereséges T-Mobile beolvasztásától a Magyar Telekom négy éven belül 20 milliárdos profitot remél.

Vélhetően a 'beolvasztási terv' keretében ajánlották fel Sugárnak a vezérigazgató-helyettesi pozíciót is, hogy ebből a pozícióból irányítsa az üzletágként működő T-Mobile-t, ám ezt ő nem fogadta el. Annak egyébként, hogy a T-Mobile mint cég egy csapásra megszűnjék, több akadálya is van, például az, hogy élő koncessziós szerződése van, amelyben nem a Magyar Telekom van megjelölve a mobilszolgáltatási kötelezettségeknek eleget tevő társaságként.

A Népszabadság azt is tudni véli, a Matáv, illetve most már a Magyar Telekom már jó ideje lobbizik a szakminiszternél, hogy számára kedvezően módosítsák a T-Mobile szerződését. A Népszava információi szerint ugyanakkor nem felel meg a valóságnak, hogy Sugár távozásában szerepet játszik állítólagos személyes ellentéte Straub Elekkel, bár kétségtelen, hogy ők ketten eltérő menedzsertípust képviselnek, és ez több vita forrása lehetett. Sugár András utódjának kinevezéséről és a további fejlesztési stratégiáról egy hónap múlva dönt az MT Rt. rendes évi közgyűlése.
(NSZ szept. 3., 10. old., NG szept. 5., 4. old., Nszab., szept. 5. 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet