BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnhet a Rádió Deejay

Válságba sodródhatnak a hazai rádiók, miután szinte valamennyiüknél csökkent a hirdetések száma az év első felében - írja a Világgazdaság.

2005. augusztus 25. csütörtök, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három rádió kivételével az összes adó kevesebb reklámspotot értékesített 2005 első felében, mint 2004 hasonló időszakában. A nagyok közül veszített a Danubius, míg a fővárosi rádiók közül a Roxy esetében a legnagyobb a visszaesés: 70 százalék. A Juventus, a Sláger és a Rádió 1-hálózat ugyanakkor növekedett. A Rádió Deejay piaci hírek szerint rövidesen megszűnhet. Egyelőre kérdés, hogy lesz-e jogutód, avagy teljesen eltűnnek-e. A Budapesten két és fél éve fogható rádió az olasz Gruppo Espresso tulajdonában van, amely Olaszországban jelentős médiacégnek számít: a rádiók mellett a többi között napilapokat és magazinokat ad ki. A www.kreativ.hu értesülése szerint, a cég a médiaügynökségeket már tájékoztatta, hogy ne tervezzenek az adóra kampányokat. A rádió értékesítése már korábban felmerült, úgy tudjuk, akkor a piac több nagy szereplője is érdeklődött a Deejay iránt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet