Rendeződni látszik az ukrán-szlovák határ által kettévágott kárpátaljai, magyarok lakta falu két része, a Kis- és Nagyszelmenc közötti határátkelő megnyitásának ügye. A kijevi kormány döntése nyomán tegnap az ukrán határőrök átvágták a település két részét elválasztó szögesdrót kerítést, és ukrán oldalon elkezdődtek az átkelőhely építésének előkészületei. Az ukrán és a szlovák határőrizeti és vámhatóságok képviselői tegnap az Ukrajnához került Kisszelmencen egyeztették a határátkelőhely építésének tervrajzait, és kijelölték az építési területet. Az Ukrajna és Szlovákia határán álló magyar település, Szelmenc két részét, Kisszelmencet és Nagyszelmencet hatvan éve, a főutcáján vágták ketté vasfüggönnyel. A faluban szeptember 10-ig felépül a vámház és a határőrség épülete, majd akkor nyílik meg a nemzetközi határátkelő. (Nszab. 8. old., NSZ 12. old.)
