Pusztay András, az m1 és az m3 műsorigazgatója közölte: az új adó, amellett, hogy átveszi a parlamenti közvetítést, követi majd a képviseleti demokrácia intézményeinek működését, így beszámol majd az Országgyűlés bizottságainak üléséről és a megyei közgyűlésekről is. Pusztay hozzátette: a műsorokat a műsorigazgatók rendelik meg a főszerkesztőségektől, 80 százalékban a hírfőszerkesztőség szakemberei készítik majd a programot, így a csatorna indulása nem jár létszámbővítéssel a köztévénél. A Népszava információi szerint az m3 elindítására és idei üzemeltetésére több mint 500 millió forintos áldoz az MTV. (NSZ 3. old.)
