Több mint 60 százalékkal emelkedett a hulladékvas világpiaci ára az elmúlt négy hónapban, ezért Magyarországon is kiéleződött a verseny a hulladékkereskedő cégek között. Hazánkban évi 1,4 millió tonna vashulladék keletkezik, amelyből mintegy félmilliót külföldön értékesítenek. Az áremelkedés miatt megnőtt a kereslet, emelkedtek a felvásárlási árak, a kerekedők árrése viszont csökkent, így a haszon nagy része a hulladéktermelőknél csapódik le. A vashulladék árának emelkedése ugyanakkor jó hatással lehet a roncsautó-hasznosításra, a jelenlegi feltételek között ugyanis szinte minden típus rentábilisan feldolgozható. (VG 1., 12. old.)
