BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az áram miatt nem fogunk fázni

2004. november 19. péntek, 07:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok hideg időjárása miatt megnőtt az ország energia-felhasználása, az a közelmúltban mért 5670 megawattról 6000 megawatt fölé ment. A téli fogyasztási csúcs általában december utolsó két hetében mérhető, akkor a 6100 megawattot is meghaladja ezt az érték. Szakemberek szerint a hideg téli időszakban sem lesznek gondok az áramellátással, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító (Mavir) ugyanis több mint 1200 megawattnyi, azaz hozzávetőleg 20 százaléknyi tartalék áramforrásról gondoskodik. (NSZ, 6. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet