BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaszig ki kell írni a koncessziós sztrádapályázatokat

2004. november 18. csütörtök, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyminisztérium még vizsgálja, hogy az építés alatt álló autópálya-beruházásoknál az aláírt szerződéseket vagy magát a szerződőt vigye a költségvetésen kívülre. Előbbi verziónál a később kiírandó pályázat nyertese átvenné a jelenleg érvényben lévő megállapodást, a másik esetben pedig a beruházások mostani megbízója, a Nemzeti Autópálya Rt. vagy egy általa alapított cég képezné a koncesszió tárgyát. Bármelyik eljárásnál 6-7 hónap a pályázatok átfutási ideje, tehát ahhoz, hogy 2005 végéig a koncesszorok befizethessék a tőlük várt 137 milliárd forintos összeget, legkésőbb jövő tavaszig meg kell hirdetni a tendereket. Draskovics Tibor a Népszabadságnak azt mondta, hogy a 2005-re tervezett sztrádaépítésekre az állami forrásokból a költségvetésben elkülönítettnél nem jut több pénz, ezért meg kell találni azt a technikát, ami megfelel a költségvetésben szereplő előirányzatoknak is. Salgó István pénzügyi helyettes államtitkár elmondta: az előzetes vizsgálatokból kiderült, hogy a már megépült sztrádaszakaszokat nem lehet PPP-be adni, mivel nincs építési kockázat, ezért csak a folyamatban lévő projekteknél alkalmazható a módszer. Az építési vállalkozások, köztük a Vegyépszer és a Betonút érdeklődéssel várják a koncessziós pályázatot. (NG 3. old., Nszab. 17. old., VG 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet