Tegnap délelőtt 435 dollár fölé emelkedett Londonban az arany troy unciánkénti ára. A Merrill Lynch elemzője szerint a drágulás tovább folytatódik, az év végére 450 dollárra emelkedhet az aranyár. Reményik Kálmán, az Orex elnök-vezérigazgatója szerint a nemesfém drágulása ellenére az ékszerek hazai ára karácsonykor is nagyjából a múlt évi szinten mozog majd. Az erős forintnak köszönhetően lényegében nem változott az arany beszerzési ára, s az egyéb költségek sem emelkedtek számottevően. (VG 16. old., NG 15. old.)
