BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar Hírlap: pénteken lapzárta?

2004. november 2. kedd, 08:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Péntekig befektetõt kell találnia a Magyar Hírlapnak, különben a tulajdonos Ringier Kft. megszünteti a napilapot. Papp Béla a társaság ügyvezetõ igazgatója a szigorú ultimátumot a szerkesztõség épületében tartott pénteki sajtótájékoztatón azzal indokolta, hogy a lap folyamatosan veszteséget termel, és ezt a svájci kiadó nem kívánja tovább finanszírozni. A Magyar Hírlap 2001 óta felhalmozott vesztesége mintegy kétmilliárd forint. A napilap a kedvezõtlen piaci tendenciák ellenére az utóbbi idõben növelte bevételeit, kiadásait pedig csökkentette, a bevételek azonban így sem fedezik a kiadásokat, és nem várható áttörés a jövõben sem - mondta Papp Béla. Hozzátette: kiválónak tartja a lap minõségét, azonban - véleménye szerint - hibás döntés volt a függetlenséget erõltetni, az ugyanis még nem piacképes Magyarországon. Ezt mutatja a lap eladott példányszáma is: 2004 év végére a tulajdonosok 35 ezer értékesített példányszámmal számoltak, a Magyar Hírlap olvasótábora azonban az utóbbi idõben 26 és 28 ezer között ingadozott. A Ringier április óta keres társbefektetõt a sajtóorgánumhoz: több mint hatvan helyre küldtek a lapról információt Magyarországon és külföldön, öt pénzügyi és négy szakmai partnerrel kezdtek tárgyalásokat. A beruházást fontolók átvilágították a lapot, de konkrét ajánlatokat végül nem tettek. Ha a pénteki határidõig sem jelentkezik befektetõ, az újság november 6-án jelenik meg utoljára. A Ringier továbbra is vállalja a Magyar Hírlap magazinok megjelentetését. Szombathy Pál fõszerkesztõ azt mondta: elgondolkodnak azon, hogy a szerkesztõség megpróbálja "összedobni" a pénzt a lap megmentésére. Hét végén a napilap munkatársai ajánlatott tettek a Ringier-nek: e szerint év végéig ingyen dolgoznának végkielégítésük terhére és beszállnak a befektetõ-keresésbe, ha a kiadó a lap eladásáig finanszírozza annak további megjelenését. A lap kiadói jogait az átmeneti idõszakra átvenné egy, a szerkesztõség által létrehozott cég, amely visszaszállna a Ringier-re, ha az új határidõre sem találnak vevõt. Ezzel a megoldással egyébként nem kellene kárpótolni a lap elõfizetõit sem. Ráadásul a szerkesztõség épületének bérleti szerzõdése is év végéig szól. A Népszabadság úgy tudja: egy magyar származású, az Egyesült Államokban élõ üzletember érdeklõdik a lap iránt. A Napi Gazdaság értesülései szerint a Magyar Hírlap megvétele iránt érdeklõdött egy, a Láng Holding-csoporthoz, illetve a HVG-t is megvásárló WAZ-csoporthoz tartozó szakmai befektetõ. Lehetséges befektetõként szóba került Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának neve is. Számos közéleti személyiség fájlalta, hogy megszûnhet a Magyar Hírlap. A napilap néhány együttérzõ levelet, e-mailt meg is oszt az olvasókkal. Kovács László energetikai uniós biztosjelölt ugyanakkor a kiadó legjobb döntésének tartaná az orgánum megszüntetését. A napilap címlapján emlékezetes karikatúrával, éles hangvételû cikkben bírálta Kovács jelölését.(Nszab, okt., 30., 1., 7. old., nov., 2., 7. old., MH okt., 30., 1., 2., 3. old., nov., 2., 5., 15., 16., old., NSZ okt., 30., 3. old., nov., 2., 4. old., MN okt., 30., 2. old., NG nov., 2., 5. old., VG nov., 2., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet