A FAG Kugelfischer letett arról a tervéről, hogy egyes németországi gyárait Közép-Európába, esetleg Magyarországra telepítse. A csapágyakat gyártó társaság és az IG Metall szakszervezet között létrejött megállapodás szerint ugyanis a korábbi 1000 fős elbocsátás helyett csak 300 dolgozótól válik meg cég, amely garantálta továbbá, hogy 2008-ig nem költözteti régiónkba az eltmanni üzemet. (VG 11. old.)
