BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szén-dioxid kvótával a rabokért

2004. október 28. csütörtök, 08:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pálhalmai büntetés-végrehajtási intézet mellett működő gazdasági társaság, a Pálhalmai Agrospeciál Kft. eladott 32 ezer tonna szén-dioxidot az osztrák állam képviseletében eljáró Kommunalkredit Public Consulting GmbH-nak. A társaság kötelezettséget vállalt arra, hogy 2008 és 2012 között legalább ennyivel kevesebb szennyező anyagot bocsát a légtérbe, ennek érdekében pedig másfél milliárd forint értékű beruházás keretében biogázüzemet létesít 2006-ig. Az üzemben mezőgazdasági hulladékból keletkező gázok felhasználásával villamos- és hőenergiát állítanak elő. Az osztrákok vállalták, hogy a most megvásárolt szennyezőanyag-kvótáért idén 40, 2009 és 2013 között pedig további 878 ezer eurót fizetnek. A többletbevételt a fogva tartottak foglalkoztatásának bővítésére fordítják.(Nszab, 7. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet