BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tiltakoznak a kereskedők

2004. október 26. kedd, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A regisztrációs adó tervezett változtatása átlagosan 34 százalékkal emeli a személygépkocsik adóterheit - közölte a Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE). A szervezet tiltakozik a kormányzati elképzelések ellen. Az MGOE elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány "az EU alapszerződésével nyíltan szemben álló regisztrációsadó-rendszert akar továbbra is fenntartani a 2007. január 1-jétől várható közösségen belüli egységes szabályozásig". A kereskedők szerint a magas regisztrációs adó miatt ellehetetlenült a használt autók importja. Az egyesület a Magyar Autóalkatrész Importőrök és Nagykereskedők Szövetségével közös tervezetet nyújtott be a PM-nek, amely 15-16 milliárd forintos többletbevételt eredményezne a költségvetésnek. (NSZ 5. old., MH 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet