A regisztrációs adó tervezett változtatása átlagosan 34 százalékkal emeli a személygépkocsik adóterheit - közölte a Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE). A szervezet tiltakozik a kormányzati elképzelések ellen. Az MGOE elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány "az EU alapszerződésével nyíltan szemben álló regisztrációsadó-rendszert akar továbbra is fenntartani a 2007. január 1-jétől várható közösségen belüli egységes szabályozásig". A kereskedők szerint a magas regisztrációs adó miatt ellehetetlenült a használt autók importja. Az egyesület a Magyar Autóalkatrész Importőrök és Nagykereskedők Szövetségével közös tervezetet nyújtott be a PM-nek, amely 15-16 milliárd forintos többletbevételt eredményezne a költségvetésnek. (NSZ 5. old., MH 9. old.)
