Augusztusban 3,6 százalékkal emelkedett az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest - közölte a KSH. Az előző hónaphoz viszonyítva azonban 1,7 százalékos volt a visszaesés. A termelést az export húzta, amely augusztusban 12,7, az első nyolc hónapban 18,3 százalékkal emelkedett a bázishoz viszonyítva. A belföldi értékesítés viszont 0,6 százalékkal csökkent január és augusztus között. Az élelmiszeriparban 7,2 százalékkal mérséklődött a termelés volumene. (MH okt. 16-17., 9. old., NG okt. 18., 3. old., VG okt. 18., 4. old.)
