BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mobilposta: per és demonstráció előtt

2004. szeptember 27. hétfő, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre kevesebb az esély arra, hogy közös nevezőre jussanak a mobilposta-szolgáltatással elégedetlen kistelepülések és a Magyar Posta Rt. képviselői. A Zempléni Településszövetség szerint a megkérdezett, a mobilposta-szolgáltatásba bevont települések vezetőinek 83 százaléka elégedetlen, és csak ott fogadták kedvezően a négykerekű hivatal bevezetését, ahol korábban semmilyen postai szolgáltatás nem volt. A kisposták újbóli működtetéséért lobbizó településszövetségi vezető, Köteles László, Komlóska polgármestere azt állítja: eddig 750 településvezető csatlakozott kezdeményezésükhöz. Tájékoztatása szerint október hatodikán tartják az első tárgyalást abban a perben, amelyet Komlóska önkormányzata indított a mobilposta-szolgáltatást engedélyező Nemzeti Hírközlési Hatóság ellen. Hozzátette: ettől függetlenül már készítik azt az alkotmánybírósági beadványt, amely szerint hátrányos megkülönböztetés érte a kistelepüléseket azzal, hogy mobilposta váltotta fel a hagyományos hivatalokat. A Magyar Posta továbbra is megfelelő színvonalúnak tartja új szolgáltatását. Tomecskó Tamás szóvivő elmondta: az elmúlt egy évben mindössze 11 panasz érkezett a mobilpostákra. (Nszab. szept., 25., 7. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet