Idén esély sincs arra, hogy az önkormányzati fenntartású intézményekben dolgozó közalkalmazottak teljes körűen megkapják a 6 százalékos béremelést - jelentette ki a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke. Dióssy László utalt arra, hogy a szövetséghez tartozó 1700 önkormányzat 90 százaléka nem volt képes ebben az évben a közalkalmazotti bér emelésére, és elenyésző azon helyhatóságok száma, ahol a tervezett inflációhoz igazodó 6 százalékos béremelést meg tudták közelíteni. Az elnök szükségesnek mondta, hogy a kormányzat a jövő évi költségvetésben biztosítsa a béremelés meghatározó részét.(Népszava 3. old.)
