BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben támogatási stop?

2004. szeptember 22. szerda, 07:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valószínűleg egy hónapon belül le kell állítani az idei nemzeti agrártámogatások jelentős részét, mert kimerülnek a keretek. A Világgazdaság értesülése szerint az agárbüdzsé átlagos kihasználtsága már elérte a 80 százalékot, egyes jogcímeknél pedig a 90 százalékot is megközelítette. Németh Imre szakminiszter elmondta: a dotációs stop azért is szükségessé válik, hogy a minisztérium ne vállaljon túlzott kötelezettségeket a jövő évre. A tárca most készít kasszát, így még nem tudni, mikor lesz szükség az egyes támogatások leállítására - tette hozzá. Ágazati szakértők szerint a sertés- és a baromfiszektor dotációi már eddig is hónapokat késtek. (VG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet