Várhatóan piaci verseny indul a használt elektronikai eszközök visszavételéért - írja a Magyar Hírlap. Mint ismert, a kormány a múlt héten döntött arról, hogy az elektronikai eszközöket gyártóknak a jövő évtől meghatározott arányban vissza kell venniük az elhasználódott készülékeket, és gondoskodniuk kell azok hasznosításáról. Ezt a munkát az Elektro-Waste Kht. koordinálja, amely a csereakciók mellett elektronikai lomtalanítási kampányokat szervez, és átveszi a hulladékudvaroktól az ott leadott berendezéseket. A legjelentősebb hazai gyártók, az Electrolux, a Siemens, a Gorenje, a Whirpol, a Merloni-Indesit és a Philips együttes begyűjtő és hasznosító szervezetet hoz létre Elektro-Coord Kht. néven. A társaság alapító okiratát ma írják alá. Becslések szerint évi 70-100 ezer tonnányi elektronikai hulladék keletkezik Magyarországon. Ezek bontásával mintegy 6 ezer új munkahely teremthető hazánkban. (MH 3. old.)
