Biztos jövőt ígér a dunaújvárosi és a diósgyőri kohászatnak a Donbasz Ipari Szövetség elnöke. Szergej Taruta a Népszabadságnak elmondta: eddig 130 millió dollárt fektettek be Magyarországon és ennek sokszorosát szánják további fejlesztésekre, többek között közlekedési és logisztikai projektekre. A Dunaferrnél vállalták a foglalkoztatási feltételeket és versenyképessé kívánják tenni a termelést. Ennek érdekében csökkentik az önköltséget, növelik a termelést és mérséklik az alapanyagokra fordított kiadásokat. Megkezdték a tárgyalásokat a dunaújvárosi önkormányzattal az együttműködésről és a város 16 százalékos részvénycsomagjának esetleges megvásárlásáról. Diósgyőrben minél hamarabb újra kívánják indítani a termelést. Októberben ismét munkába állhat a hengermű és később vélhetően az acélmű is. (Nszab. szept. 18., 15. old.)
