BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordbírság a méreghordókért

2004. szeptember 13. hétfő, 07:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rekordösszegű, több mint 155,86 millió forintos bírságot szabott ki veszélyes hulladékok szabálytalan tárolása miatt a környezetvédelmi hatóság az újpesti Budalakk-telket megvásárló FBG 2 Kft.-re. A nem jogerős határozat szerint a bírság 30 százaléka a területileg illetékes önkormányzatot illeti. Ha a társaság fellebbez, a bírság minden ezer forintja után 500 forint illetéket kell fizetni, vagyis a jogvita költsége a kiszabott összeg fele. A telephelyen lévő festékiszapot, műgyantaszármazékot és oldószert tartalmazó hordók elszállítására az elmúlt hét végéig adtak haladékot a hatóságok. Ellenkező esetben az állam teszi ezt meg, a munkálatok költségét pedig a terület tulajdonosára terheli. (Nszab. szept. 11., 1. old., MH szept. 11., 5. old., NSZ szept. 13., 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet