Az osztrák WinterWerbung GmbH által összefogott befektetői csoport várhatóan Győr-Moson-Sopron megyében építi fel azt a monstre szórakoztató központot, amelyről már régóta tárgyal a magyar hatóságokkal. Az elképzelések szerint a több százmillió euróért kialakított 120 hektáros szórakoztatópark és bevásárlóközpont alapvetően a nemzetközi turizmust szolgálja majd ki. A befektetők már megalapították a beruházást koordináló magyar társaságot, és azt ígérik, hogy a komplexumban, illetve az ahhoz beszállítóként vagy más módon kapcsolódó magyar vállalatoknál közel ötezer ember jut majd munkához. A társaság azt is bejelentette, hogy nem akar magyar állami támogatást igénybe venni, de várja az érdekelt szervek közreműködését a végleges helyszín mielőbbi kijelölésében és az infrastrukturális feltételek biztosításában. Győr-Moson-Sopron megye Burgenlandot és Szlovákiát győzte le a beruházásért folytatott versenyben. (Nszab., 18. old.)
