BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon épülhet fel a szórakoztatóváros

2004. augusztus 10. kedd, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák WinterWerbung GmbH által összefogott befektetői csoport várhatóan Győr-Moson-Sopron megyében építi fel azt a monstre szórakoztató központot, amelyről már régóta tárgyal a magyar hatóságokkal. Az elképzelések szerint a több százmillió euróért kialakított 120 hektáros szórakoztatópark és bevásárlóközpont alapvetően a nemzetközi turizmust szolgálja majd ki. A befektetők már megalapították a beruházást koordináló magyar társaságot, és azt ígérik, hogy a komplexumban, illetve az ahhoz beszállítóként vagy más módon kapcsolódó magyar vállalatoknál közel ötezer ember jut majd munkához. A társaság azt is bejelentette, hogy nem akar magyar állami támogatást igénybe venni, de várja az érdekelt szervek közreműködését a végleges helyszín mielőbbi kijelölésében és az infrastrukturális feltételek biztosításában. Győr-Moson-Sopron megye Burgenlandot és Szlovákiát győzte le a beruházásért folytatott versenyben. (Nszab., 18. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet