BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte árbevételét a győri Audi

2004. augusztus 4. szerda, 08:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Audi Hungaria Motor Kft. 2,15 milliárd eurós nettó árbevételt ért el az első félévben, 14 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. A győri cég az első hat hónapban összesen 777 662 motort gyártott, ami 13 százalékos éves bővülés. Négyhengeres motorból 613 447, hathengeresből 130 240, nyolchengeresből pedig 33 975 darab készült. A gyár 14 836 járművet állított elő, ebből 8437 volt TT Coupé, 6399 pedig TT Roadster. Májusban kezdődött a négyhengeres dízelmotorokhoz használt hajtókarok sorozatgyártása, amelyekből naponta 12 ezer darabot készítenek. Emellett bővült a motorpaletta: immár a hathengeres, 3,2 literes FSI és a szintén hathengeres, 3,0 literes TDI erőforrás is itt készül, s megkezdték a felkészülést a négyhengeres, 2,0 literes Turbo FSI motor sorozatgyártására. Az idei évre tervezett 250 millió euró beruházási keretből június végéig 94,3 millió euró összegű fejlesztés valósult meg, ez a tavalyi első félévhez képest 15 százalékos emelkedés. A beruházások összértéke így az alapítástól számítva 1,81 milliárd euróra emelkedett. Az Audi Hungaria Motor Kft.-nél a félév végén 5175 dolgoztak, míg egy évvel korábban csak 4888 fős volt a létszám. (NG 5. old., VG 7. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet