Míg Európa számos országában legálisan forgalmazzák az abortusztablettát, Magyarországon több mint egy évtizede csak tesztelik a készítményt. Szakemberek szerint a gyógyszer humánus alternatívája a terhesség-megszakításnak, az esetek 93-95 százalékában ugyanis eredményes, ráadásul használatával kizárható a sebészi beavatkozásnál előforduló sérülés. A hazai gyógyszergyártók közül azonban eddig senki nem kérte a készítmény törzskönyveztetését, vélhetően azért, mert nem merik vállalni a lépés etikai és politikai következményeit. (Nszab, 7. old.)
