BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nálunk illegális az abortusztabletta

2004. augusztus 4. szerda, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg Európa számos országában legálisan forgalmazzák az abortusztablettát, Magyarországon több mint egy évtizede csak tesztelik a készítményt. Szakemberek szerint a gyógyszer humánus alternatívája a terhesség-megszakításnak, az esetek 93-95 százalékában ugyanis eredményes, ráadásul használatával kizárható a sebészi beavatkozásnál előforduló sérülés. A hazai gyógyszergyártók közül azonban eddig senki nem kérte a készítmény törzskönyveztetését, vélhetően azért, mert nem merik vállalni a lépés etikai és politikai következményeit. (Nszab, 7. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet