BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ketten versenyben az M6-osért

2004. augusztus 4. szerda, 08:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az érvényes ajánlatot beadó három befektetői csoport közül kettő, az M6 Duna Autópálya Konzorcium és a Dunamenti Autópálya Konzorcium maradt állva az M6-os autópálya Érd és Dunaharaszti közötti 57 kilométeres szakaszának 80-90 milliárd forintba kerülő megépítésére és 22 éves üzemeltetésére kiírt pályázaton, kiesett viszont a Strabagot, a TriGránitot és az OTP-t is felvonultató csoport - tudta meg a Népszabadság. Hírek szerint az M6 Duna Autópálya Konzorcium (Bilfinger Berger Both GmbH, Porr Infrastruktur GmbH, Swietelsky International Baugesellschaft) az esélyesebb, állítólag azért, mert a versenytársakénál szerényebb rendelkezésre állási díjat számolt fel az államnak, emellett egyik tagja sem érintett a Gazdasági Versenyhivatal korábban hozott kartelldöntésében. Kedvező értékelést kapott a Dunamenti Autópálya Konzorcium (Housing and Construction Holding Company Ltd., Vinci Concession SA, Vinci SA, Betonút Rt.) is, amely a versenytársainál szélesebb körű üzemeltetési és fenntartási kötelezettségekkel szerzett jó pontokat, vállalta ugyanis, hogy a sztráda 2006. márciusi átadása után még kétszer, a koncessziós időszak közepén és végén felújítaná az autópályát, így az a 22 év lejárta után lényegében újszerű állapotban kerülne állami kezelésbe, a konzorciumnak tagja viszont a GVH által elmarasztalt Betonút Rt. A lap úgy tudja, az Euroinvest/Trigránit/Strabag/OTP/ ASF/Egis Pályázati Konzorcium azért szorult ki a versenyből még az értékelés előtt, mert pályázati anyagában számos kérdést nyitva hagyott. (Nszab, 1., 14. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet