Németországban megkezdődött a szabadságolási időszak, melynek köszönhetően hazánkban is megjelentek a német turisták. Kovács Miklós, a Magyar Turizmus Rt. balatoni regionális idegenforgalmi bizottságának igazgatója szerint ennek köszönhetően fellendülhet a tó melletti idegenforgalom. A legtöbb turista Bajorországból, Szászországból, Észak-Rajna-Vesztfáliából érkezik. Döntő részük saját házába jön nyaralni, a Balaton és a gyógyfürők környékén ugyanis 120-140 ezer német állampolgár rendelkezik ingatlannal. (NG 1., 3. old.)
