BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellebbeznek a megbírságolt sztrádaépítők

2004. július 26. hétfő, 09:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fellebbezést nyújtanak be azok az építőipari cégek, amelyeket kartellgyanú miatt több mint 7 milliárd forintra bírságolt a GVH (Ma Reggel. júl. 22.). A Betonút Rt., a Strabag Rt., a Hídépítő Rt., az Egút Rt. és a Debmút Rt. 30 napon belül kérhetnek jogorvoslatot és halasztást a bírság megfizetésére. Erre azonban szakértők szerint ritkán adódik példa. Kérdéses az is, hogy a megbüntetett vállalatok indulhatnak-e a további sztrádapályázatokon. A jogszabály szerint az ajánlattevő dönti el, kizárja-e a jogsértőket a tenderekből, ugyanakkor előírás, hogy nem lehet sem ajánlattevő, sem alvállalkozó az, akit a bíróság jogerősen eltilt a közbeszerzési eljárásoktól. (NSZ júl. 24., 5. old., Nszab. júl. 24., 15. old., MH júl. 24-25., 12. old., MN júl. 24., 11. old., VG júl. 26., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet