Cseh engedéllyel sugározza műsorát júliustól a Minimax. A gyerekcsatorna vezetői szerint Európában messze nálunk a legdrágább a műholdas műsorszolgáltatás: évente több tízmillió forint, miközben Prágában mindössze háromszázezer forint körüli összeget kell fizetniük. A műsort továbbra is műholdról sugározzák, és a kábeltévék terjesztik, vagyis a nézők semmit nem érzékelnek a váltásból. Költözést fontolgat a Viasat is. Kocsis Attila vezérigazgató szerint ennek oka a médiahatóság bírságolási gyakorlata és a médiatörvény számos nyűgje. A Viasat a közelmúltban indított egy természeti és egy történelmi csatornát, ám ezeket Budapest helyett Londonban regisztráltatták. Az RTL Klub védőszárnyai alatt tavaly indult f+ és m+ csatornákat Romániában jegyezték be, a tv2 tulajdonosa pedig Amszterdamból sugározza majd a háziasszonyokat megcélzó új programját. Kovács György, az ORTT elnöke a Népszabadságnak úgy nyilatkozott: ősszel vélhetően felülvizsgálják a műholdas műsorszolgáltatás díját. (Nszab. júl. 24., 1. old.)
