BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az újabb mobilverseny

2004. július 20. kedd, 08:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Augusztus végéig megjelenik a tender az UMTS mobilszolgáltatásra, év végére megszülethetnek a megállapodások a társaságokkal, 2005-ben pedig megindulhat az új szolgáltatás. A hírközlési tárca valószínűleg négy licencet fog értékesíteni, ezekre várhatóan három nagy és egy kisebb szolgáltató jelentkezik majd. Köztük lesz a T-Mobile, a Pannon GSM, a Vodafone és Csányi Sándor OTP-vezér cége, az Atlas Telecom, de piaci szakértők szerint elképzelhető, hogy indul majd a tenderen a Tele2, az Orange, valamint a France Telecom mobilcége is. A nyerteseknek körülbelül 20-25 milliárdba kerül majd a rendszer kiépítése. (MH, 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet