BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zéró tolerancia a dohányzásnak

2005. szeptember 28. szerda, 07:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő szeptembertől az iskolákban is bevezetik a teljes dohányzási tilalmat - nyilatkozta a Népszabadságnak Magyar Bálint oktatási miniszter. Az egészségügyi tárca eredetileg az egészségügyi és az oktatási intézményeknek hirdetett zéró toleranciát a dohányzásra, Rácz Jenő szakminiszter azonban hétfőn már úgy nyilatkozott: az oktatási intézményekben az iskolaszék dönthetne a dohányzás engedélyezéséről, vagy betiltásáról. A 'hátralépést' az egészségügyi kormányzat vezetője az oktatási tárcától érkezett visszajelzésekkel indokolta, miszerint a dohányzás kitiltása az oktatási intézményekben sokkal nehezebben megvalósítható. Ez azonban - Magyar Bálint szerint - csak az apparátus véleménye, ő miniszterként amellett van, hogy az általános és középiskolákból ki kell tiltani a cigarettafüstöt. Az egyetemek és a főiskolák ügye még nyitott kérdés, mert arról még nem döntöttek, hogy a dohányzás szabályozása az egyetemi autonómiakörébe tartozik-e. (Nszab, 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet