BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmilliárd a gyógyszergyártóktól

2004. november 24. szerda, 09:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormánnyal kötött megállapodás alapján a gyógyszercégek december közepéig közel 8 milliárd forintos forgalomarányos összeget fizetnek be a tébé-kasszába, amely november közepéig az időarányos költségvetési kiadáshoz képest 3,2 milliárddal költött többet a gyógyszerek árának támogatására. Lengyel Gábor gyógyszerügyi főosztályvezető ezt a korán beköszöntött náthás időszak megnövekedett orvosságigényének tudja be, de nem zár ki bizonyos felvásárlást sem. Többen tartanak ugyanis a januárra rebesgetett 15 százalékos áremeléstől. A gyártók azonban 2006-ig nem növelik áraikat. (VG 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet