BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több kórházban sztrájkolnak

2004. október 5. kedd, 08:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folyamatosan nő azoknak az egészségügyi intézményeknek a száma, amelyekben a dolgozók egy része csatlakozik az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) sztrájkfelhívásához és csütörtökön 8-tól 16 óráig nem veszi majd fel a munkát. Az EDDSZ Csongrád Megyei elnöke, Tímár Péter szerint a Pécsi Orvostudományi Egyetemen, Veszprémben, Dunaújvárosban, Cegléden, a Szegedi II-es kórházban, Szentesen, Szarvason, Hódmezővásárhelyen, Miskolcon, Ajkán, Siófokon, Tatabányán és a budapesti Heim Pál gyermekkórházban részt vesznek a munkabeszüntetésben. Ez utóbbi intézményben működő két szakszervezet közül az egyik csatlakozott a sztrájkhoz, a másik azonban egyelőre csupán szolidaritást vállal a tiltakozókkal. A csütörtöki munkabeszüntetésben legalább ezer egészségügyi dolgozó vesz majd rész. Bár egyes hírek szerint az új egészségügyi vezetés tárgyalni kíván az EDDSZ-szel és a munkabeszüntetést támogató Magyar Orvosi Kamarával, ezt az egészségügyi minisztérium szóvivője nem erősítette meg a Népszavának.(NSZ 4. old., MH 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet