BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem nagy gyártó a felelős a receptbotrányban

2004. szeptember 10. péntek, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még nem tudni, hogy melyik cég érintett a nemrég kirobbant gyógyszerfelírási botrányban, de az tudható, hogy nem a nagy gyártók közé tartozik. Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke szerint nyilvánosságra kell hozni az érintett gyártó nevét, ha lezárult a nyomozás, és a vád bebizonyosodik. Úgy véli, a meghatározó piaci szereplők a törvényeket és az etikai kódexeket betartva járnak el. Az OEP közölte, hogy egyetlen gyártó ellen tettek feljelentést. Az érintett orvosokkal az egészségbiztosító a büntetőjogi szankciók mellett felbontja a vényírási szerződést, ha bűnösségük bebizonyosodik. Az elmúlt hat évben két és félszeresére emelkedett az orvoslátogatók száma, a gyártók átlagosan árbevételük 15-20 százalékát költik marketingre. (NG 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet