Az idén másodszor indította útjára a Syngenta a Magyar Élelmiszerbankkal közös akcióját, az Adománylavinát, és az induló 12 millió forintos felajánlásból a végére mintegy 30 millió forintos tartósélelmiszer-csomag gyűlt össze a részt vevő vállalkozások raktáraiban. A mintegy 94 tonna élelmiszerből tízezer csomag készül, amelyet karácsonyig eljuttatunk a rászorulókhoz - mondta Cseh Balázs, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület vezetője.
Az Adománylavina azon az elven alapul, hogy minden résztvevő a maga profiljának megfelelően sokszorozza meg a kapott adományt. Így első lépésként a Syngenta növényvédő szereket és vetőmagot ajánlott fel olyan termelőknek, akik a barteralapot meghaladó értékben kínálnak fel mezőgazdasági termékeket, majd ezeket az alapanyagokat élelmiszer-ipari vállalatok dolgozzák fel - szintén hozzátéve saját adományaikat. A programhoz a Borbás-Ker Kft., a Cerbona Zrt., a Gyermelyi Zrt., a Haladás Mezőgazdasági Zrt., a Kecskeméti Konzervgyár Kft., az NT Kft., a Róna Szövetkezet és a Simon Kft. csatlakozott. Reméljük, jövőre még több résztvevőt sikerül bevonni - mondta Tímár András, a Syngenta marketingigazgatója.
