BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milyen használtautót vesznek a magyarok? - Itt megtudhatja!

Az új mellett a használtautó-piac is az éledezés jeleit mutatja. Az első negyedévben bő hatezerrel több használtautó került új tulajdonoshoz, ráadásul drasztikusan javult a kereskedők megítélése is.

2011. május 25. szerda, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fellendülőben van a hazai használtautó-piac, legalábbis az idei első negyedéves adatok alapján. Amíg tavaly összességében 5 százalékkal csökkent az autók átírása, addig az idei első három hónap alatt összesen hat százalékos növekedést tapasztaltak.

A változás nem minden előjel nélküli: 2010 utolsó öt hónapjában már lassan növekedni kezdett a használtautók átírása, a gyenge első félévet azonban ez még nem tudta visszahozni. Az idei évet azonban már pozitív irányba fordította: amíg 2010 hasonló szakában 98 156 autót írtak át, addig idén már 104 396-ot. \"A 2010-es év hasonló időszakát ismerve egyáltalán nem lebecsülendő ez az eredmény, ugyanis akkor 7-11 százaléknyi mínusz mutatkozott ebben az időszakban 2009-hez képest.\" - vélekedett Horváth Zoltán, a Weltauto márkaigazgatója. \"Ugyan a 2009-es eredményeket még nem érte el a piac, könnyen előfordulhat, hogy hamarosan visszakúszhat arra a szintre a teljesítmény.\" - tette hozzá Horváth.

A Weltauto értékesítési darabszámai is alátámasztják a trendet, és a 42 tagot számláló márkakereskedői hálózatban is emelkedett az értékesített autók száma a tavalyi év hasonló időszakához képest. Összességében 1645 db autót vásároltak a márkánál, ami 1 százalékkal jobb eredmény az elmúlt év eredményéhez hasonlítva.

A használtautók iránt tapasztalt növekvő kereslet ugyanakkor hátrányosan is érintheti a vásárlókat, mivel csökken az elérhető minőségi használtautók száma Magyarországon. Ez a tény egyrészt árnövelő hatással van a jól karbantartott autókra, másrészt újból megnyithatja a kaput a külföldi gépkocsik felé. Utóbbi feltételezést a számadatok is alátámasztják, hiszen az első negyedévben 5299 darab határon túlról behozott autót állítottak forgalomba, ami közel 40 százalékkal több a 2010-es év január-március közötti időszakához képest. További érdekesség, hogy az idei első negyedévben harmadával többen vásároltak használtautó-kereskedőnél autót, vagyis úgy tűnik javul a telepek megítélése.

Területi szempontból továbbra is Budapest számít a legerősebbnek: a fővárosban 27 881 használtautó cserélt gazdát, ami az összes átírás negyede, egyben tíz százalékos növekedés a tavalyi évhez képest. A második Pest megye (13 102 db, +3,5%), a harmadik pedig Bács-Kiskun (5503 db) lett.

Nem változott a legkedveltebb modellek sorrendje: az élen továbbra is az Opel Astra áll (8573 db), második a Suzuki Swift (7160 db), a harmadik pedig a Volkswagen Golf. A Volkswagen-csoportos autók jól szerepelnek az összesítésben, hatodik a Volkswagen Passat (2482 db), hetedik helyre jött fel a ©koda Fabia (2186 db), és kilencedik lett a Volkswagen Polo (2051 db).

Horváth Zoltán, a Weltauto márkaigazgatója

\"Sajnos sok a trükközés az értékesítések során a megbízhatatlan cégeknél, a legnagyobb problémát továbbra is a kilométeróra visszatekerések okozzák. Érdekes adat, amely gondolatébresztő is lehet, hogy papíron hazánkban az autók közel 20 százaléka éri el a 150ezer, és kevesebb, mint 10 százaléka a 200 ezer kilométeres futásteljesítményt\" - mondta Horváth Zoltán, a Weltauto márkaigazgatója.

Vida Ferenc
Vida Ferenc

Ez is érdekelhet