BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beütött a csőd a Visteonnál

A kereslet visszaesése miatt van bajban a Visteon - az autóipari beszállító cég 30 gyárát fogja bezárni, s mintegy ezer embert elbocsát.

2009. május 28. csütörtök, 15:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csődvédelmet kért maga ellen az amerikai autóalkatrész-gyártó Visteon, a Ford egykori tulajdonosa, a gazdasági válság következtében visszaeső forgalomra hivatkozva. A vállalat brit egysége múlt hónapban kényszerült hasonló lépésre, a szigetországban azóta három gyárat be is zártak.

A Visteon éves szinten kilencedik éve nem termel profitot, 2008 negyedik negyedévében 328 millió dolláros veszteséget szenvedett el, az idei első negyedév végén pedig 4,56 milliárd dollár értékű eszközei és 625 millió dolláros pénzügyi aktívái mellett 3,96 milliárd dolláros tartozással rendelkezett.

A vállalat gépjárművekbe szerelhető klímaberendezéseket, belső felszerelést, világítási és elektronikus rendszereket gyárt, huszonhét országban rendelkezik érdekeltséggel, és összesen 31 ezer főt foglalkoztat. A gazdasági helyzet kikényszerítette átszervezések keretében három éven belül mintegy 30 gyár bezárását tervezik, s eddig 800 fizetett állás megszűntetését jelentették be.

Az iparági szakszervezet adatai szerint az Egyesült Államokban aktív több mint négyezer autóipari beszállítójának csaknem egyharmada küzd komoly pénzügyi nehézségekkel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet