BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rükvercben a magyar autópiac

Októberben után múlt hónapban is bővült az újautó-piac Európában. A magyar piacon ugyanakkor jelentős visszaesést regisztráltak.

2006. december 15. péntek, 10:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben 1,22 gépkocsit értékesítettek a kereskedők, ami 3,9 százalékos növekedést jelent éves szinten - derül ki az autógyártók brüsszeli székhelyű szervezete, az ACEA összesítéséből. Így az év első tizenegy hónapjában 0,8 százalékkal több autót adtak el, mint az előző év azonos időszakában. (Októberben az éves szintű bővülés 3,6, a tízhavi növekmény 0,4 százalékos volt.)

A friss adatok alapján Németországban és Ausztriában volt jelentős bővülés: a vizsgált hónapban 18,1, illetve 7,3 százalékkal több autó talált gazdára, mint egy évvel korábban. Ezzel szemben az Egyesült Királyságban és Franciaországban 2 és 8 százalékkal szűkült a piac.

Az új uniós országok közül a balti államokban ismét jelentősen, 30-63 százalékkal emelkedtek az eladások. Lengyelországban is remek hónapot zártak az autókereskedők, 24 százalékkal több járművet adtak el, Szlovákiában 7,3, Csehországban pedig több mint 4 százalékos volt a növekedés éves szinten. Magyarország ugyanakkor szembe ment a trenddel, 22 százalékkal esett vissza az érétkesítés, ami 15 387 eladott új autót jelent.

A cégek közül folytatta jó szereplését a FIAT. Az olasz csoport az októberi 16 százalék után 15,3 százalékkal növelte eladásait. Tíz százalék feletti növekedést ért el a Volkswagen-csoport, a Toyota, a Honda és a Ford is, a Suzuki pedig 9,8 százalékos többletet mondhat magáénak. A vesztesek táborába tartozik egyebek mellett a Mitsubishi és a Renault, előbbi 28, utóbbi pedig 18,5 százalékkal visszaesést volt kénytelen elkönyvelni.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet