BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elpáholták a Toyotát

Egy egyesült államokbeli törésteszten lemosta a Toyotát a Honda és a Subaru.

2006. november 21. kedd, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyengén szerepeltek - az amúgy megbízhatóságukról híres - Toyota- és a Lexus-modellek az amerikai Insurance Institute for Highway Safety minősítő intézet töréstesztjén. A Toyota Camryt és a Lexus GS 350-est is magában foglaló vizsgálatok 16 elfogadható, még megfelelő és gyenge minősítéséből 9-et a Toyotához tartozó autók kaptak, miközben a Honda és a Subaru három modellje jutott be a 13 legbiztonságosabb jármű közé. A Toyota azzal vigasztalódhat, hogy a michigani Egyetem fogyasztói elégedettségi felmérésében második éve első helyen áll az autógyártók összehasonlításában.

A legbiztonságosabb autók között volt az Audi A6, az Audi A4, a Saab 9-3, az elektronikus stabilizáló rendszerrel szerelt Subaru Legacy. Az úgynevezett minivanok között a Hyandai Entrourage és a Kia Sedona találtatott a legjobbnak. A luxusterepjárók között a Mercedes és a volvo XC90 végzett az élen, a közepes méretű szabadidőautók (SUV) közül az Acura RDX, a Honda Pilot és a Subaru B9 Tribeca volt a legbiztonságosabb. A kis SUV-ok között a Subaru Forester és a Honda C-RV vitte el a pálmát.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor
Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet