Nem rezelt be a Toyota annak a hírnek a hallatán, hogy a Peugeot dízelmotoros hibridautóval akar piacra lépni. A japánok nem terveznek hasonló erőforrást – azaz maradnak a benzinmotorokkal összeházasított hibrideknél –, mert úgy vélik, hogy a dízeles változat túl drága lenne, s így nem lenne rá kereslet. Ami azt illeti, még a benzines hibridekre sincs akkora igény, mint amekkorára számítottak – derült azon a sajtóreggelin, amelyen a párizsi autószalon megnyitása előtt a Toyota vezetői tájékoztatták terveikről az újságírókat.
A japán gyár eddig 50 ezer hibridautót adott el a technológia bemutatkozása óta, és meg akarja duplázni ilyen modelljeinek számát. Európában az orosz piacot tartják a leggyorsabban fejlődőnek, amelyet részben a Szentpéterváron a jövő ősszel üzembe álló, 50 ezres kapacitású gyárukból fognak kiszolgálni.
Oroszországban erős a luxusautók iránti kereslet, mivel az elit nagyon gazdag, és mindenből a legdrágábbat vásárolja. Ez piacot nyit a Toyota Lexus márkája, azon belül például az RX400h hibrid SUV értékesítése előtt.
A Toyota európai piaci részesedése 5,8 százalékra nőtt tavaly és történetében először több mint egymillió autót adott el ezen a piacon. Az USA-ban megvan az esély arra, hogy az idén megelőzze a General Motorst: az első fél évben év/éves összevetésben 7,1 százalékkal, 4,36 millió autóra bővültek a Toyota egyesült államokbeli eladásai, miközben a GM-éi 2,3 százalékkal, 4,6 millióra estek. Eközben a japán nagyvállalat féléves profitja 39 százalékkal, 3,1 milliárd dollárra nőtt, míg a GM vesztesége 3,4 milliárd dollár volt (ebből 2 milliárd az átalakítások költsége). A Toyota 2010-ben már közel 10 millió autót akar előállítani.
