BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lenyomja a Mercedest a Honda

A Mercedes és a Volkswagen legendás dízelmotorjainál tisztább dízelt ígér a Honda.

2006. szeptember 25. hétfő, 10:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három éven belül olyan dízelmotorral jelenik meg a világpiacon a Honda Motor Co., amely teljesíti a kaliforniai károsanyag-kibocsátási szabvány előírásait – jelentette be a cég vezetése.
Ha teljesül az ígéret, akkor Japán harmadik legnagyobb autógyártója lesz az első olyan társaság, amelynek a motorja képes megfelelni a világ legszigorúbb környezetvédelmi követelményrendszerének. Miközben a dízelmotorok a hibridekhez hasonlóan gazdaságosak, több szennyező anyagot bocsátanak ki, mint benzines társaik. A kipufogógázaikban lévő nitrogén-dioxid különösen veszélyes – a Honda ennek katalizátoros megkötésére talált ki olyan új módszert, amellyel megelőzheti versenytársait, még a híresen jó dízeleket gyártó Mercedest és Volkswagent is.
A Honda emellett azt is bejelentette, hogy utcai használatra alkalmas üzemanyagcellás sportautóval áll elő. Két éven belül kezdik szállítani az első ilyen autókat a japán és az észak-amerikai piacra. Ez akár azt is jelentheti, hogy a japánok találtak megoldást az üzemanyagcellák két nagy gondjára: csillagászati árukra és arra, hogy már kis hidegben is használhatatlanok. Az már nem az autógyárak feladata, hogy hidrogénkutakat telepítsenek az utak mellé.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet