BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megválna a Fordtól az Aston menedzsmentje

Rátenyerelne az Aston Martinra a társaság menedzsmentje.

2006. szeptember 5. kedd, 09:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapértesülések szerint az Aston Martin vezérigazgatója, Ulrich Bez azon gondolkodik, hogy a menedzsmentnek kellene kivásárolnia a cégből a Fordot. Az amerikai autógyártó a múlt héten tett célzást a luxusautócég eladására. A menedzsment-kivásárlás hírét egyik érintett fél sem erősítette meg, ám a The Sunday Times idéz egy levelet, amelyben Bez arról értekezik, hogy logikus lenne, ha a vállalkozást jól ismerő vezetőséggel együttműködő befektető jelenne meg az Aston Martinban. Bez egyébként luxusautó-szakértőnek tekinthető, dolgozott a Porschénál, a BMW-nél és – kitérőt téve erről a vonalról – a Daewoo-nál. Az Aston tulajdonosánál, a Ford Motor Co.-nál tanácsadóként tevékenykedett.
A The Observer című újság ezzel párhuzamosan arról írt, hogy az amerikai autógyártó egyelőre nem tervezi további luxusmárkája eladását. Bill Ford vezérigazgató egy múlt heti interjúban közölte: biztatónak tartja a Jaguár – korábban ennek eladását szellőztette meg a sajtó – eredményeit.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet