Egy nyilvánosságra került emlékeztetőben, amelyet hamarosan megkap a Ford Motor Co. 300 ezer alkalmazottja, a cég reorganizációs programjának felgyorsítását helyezi kilátásba a nagyvállalat vezérigazgató-elnöke, Bill Ford. Az eredeti terv szerint a mély veszteségességből – az idei első félévben 1,3 milliárd dollár volt a bukta – 2008-ra lábalt volna ki világ harmadik legnagyobb autógyártója és 2012-ig 30 ezer embert küldtek volna el. A mostani memó azonban arról szól, hogy meg kell változtatni a vállalat üzleti modelljét, a személyautóknak és a crossover modelleknek nagyobb részt kell vállalniuk a profittermelésből, növelni kell az Ford súlyát Ázsiában, és „meg kell vizsgálni a stratégiai szövetségek lehetőségét”. Az emlékeztetőből az is kiderül, hogy miközben maga Bill Ford is egyre jobban belemelegszik a cégvezetésbe, még határozottabban törekedni kívánnak arra, hogy megtalálják az ígéretes vezetőket házon belül, de az igazolás gondolatát sem vetik el.
A reorganizációs program új változata, a megújulás felgyorsítása várhatóan az igazgatóság szeptember 14-ei ülésén kerül napirendre.
