Hamarosan eladósorban kerülhet a Ford tulajdonában lévő Aston Martin luxusautógyár, miután az amerikai nagyvállalat bejelentette, hogy gondolkodnak a cég jövőjéről. A James Bond-filmek által híressé tett márka értékesítése logikus lépésnek tűnhet a súlyos anyagi gondokkal küszködő autógyártó csoport számára, mivel egyrészt nyereségesen termel, tehát jó pénzt lehet kapni érte, másrészt egy viszonylag kicsi vállalkozásról van szó, amelynek irányítása nem feltétlenül igényel szakmai befektetőt, s ezért akár a mostanában mindenre tüzelő magántőkealapok egyikének is jó befektetést jelenthet.
Az Aston Marint 1913-ban alapította Londonban Lionel Martin és Robert Bamford, 1975-ben amerikai tulajdonosok kezébe került. 1987-ben vette meg a cég 75 százalékát a Ford, majd 1994-ben teljesen bekebelezte a vállalatot. Az Aston Martin 2005-ben gyártotta történetében a legtöbb autót, 4500-at, az idei terv 5000 autó. A cég két üzemében 1700 embernek ad munkát.
Az Aston Martin a Fordnál a Jaguárral, a Land Roverrel és a Volvóval együtt alkotja a luxusmárkák csoportját. A sajtó korábban a Jaguár eladásának lehetőségéről cikkezett, amellyel kapcsolatban a JCB gépipari csoport hangot is adott érdeklődésének.
