BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl sokat szennyeznek az új autók

Megszegik a széndioxid-kibocsátás csökkentésére tett ígéretüket az autógyártók.

2006. augusztus 29. kedd, 10:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még 1998-ban önkéntes vállalást tettek a világ autógyártói, hogy 2008-ig kilométerenként 140 grammra csökkentik újonnan értékesített autóik átlagos széndioxid-kibocsátását, ám az európai közlekedési szövetség adatai szerint nem lesznek képesek teljesíteni a vállalásukat. 2004-ben még 162 gramm/kilométernél tartottak, ami 2005-re csak 160-ra javult. Biztosra vehető, hogy a 2008-ig hátralévő időben nem tudnak 20 grammnyi csökkenést elérni – az európai autógyártók a jelenlegi ütem mellett 13 grammra lesznek a céltól –, ami akár azzal járhat, hogy az Európai Bizottság kényszerítő rendelkezéseket hoz a károsanyag-kibocsátás mérséklése érdekében.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet