BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért volt dugó hétfőn? (javított)

Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. kedden tájékoztatta részletesen a közvéleményt arról, hogy mi okozott fennakadást az M0-ás autóúton hétfőn.

2006. augusztus 24. csütörtök, 10:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két nappal azután, hogy kilométeres dugókat idézett elő az M0-s autóút nagy Duna-hídján, s ezzel őrületbe kergette az augusztus 20-ai esti pániktól amúgy is megviselt idegrendszerű autósokat, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. az autóúton kezdődött, rendkívüli felújítást jelentett be.

Eszerint az M0-s autóút Halásztelki és 6-os úti csomópontja között található Hárosi Duna-hídon hirtelen bekövetkezett károsodás miatt szükségessé vált szerkezeti karbantartási munkálatai miatt várhatóan 2006. augusztus 25-ig lezárták a híd Buda felé vezető oldalának külső sávját.

A nagy terhelés miatt rossz bőrben lévő hidat hetente vizsgálják; a legutóbbi inspekció ugyanis kimutatta, hogy az úgynevezett dilatációs szerkezet egyik fontos eleme eltörött, így balesetveszélyessé vált a felette lévő forgalmi sávon való közlekedés. Az ideiglenes javítás napokig tart.
Az elkészült új dilatációs elemet előre láthatólag a jövő hét közepén, a kevésbé forgalmas éjszakai órákban fogják beépíteni, így a munkálatok alatt akkor is számítani kell részleges sávlezárásokra. A két ütem közötti időszakban mindkét forgalmi sáv az autósok rendelkezésre áll majd, azonban az érintett szakaszon 60 kilométer/órás sebességkorlátozás lesz érvényben.

Ha a lezárásnál nem látunk serényen tevékenykedő embereket, az azért van, mert a karbantartást végző szakemberek elsősorban a híd alatt, illetve a szerkezet belsejében dolgoznak, ezért munkájuknak az út felszínén nem lehet nyomát látni.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet