BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem hal ki az amerikai autóipar?

Javult az amerikai autók minősége, de még mindig nem elég jó.

2006. augusztus 16. szerda, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy több ezer autóvezető körében végzett reprezentatív felmérés alapján 2005 után idén is a Toyota vezeti az elégedettségi listát az Egyesült Államokban. A japán márka 87 pontot ért el a 100 pontos értékelési skálán. Az iparág átlaga 81 pontra adódott. Sokat segített a világ második legnagyobb autógyártójának, hogy a fiatal éveiket maguk mögött hagyó, hároméves autók között továbbra is a Toyoták a legmegbízhatóbbak.
A felmérés másik tanulsága, hogy az amerikai gyártók kissé közelebb kerültek ázsiai versenytársaikhoz. Ezt szakértők máris úgy értékelik, hogy a jövő mégsem olyan sötét, mint amilyennek pár évvel ezelőtt látszott, amikor a hazai cégek autóinak minősége messze elmaradt a japán és dél-koreai járművek színvonalától, és reménytelennek látszott a különbség behozása. Ugyanakkor még mindig meglehetősen nagy a távolság a General Motors (GM) által gyártott Chevroletek, valamint a Fordok és a Toyoták, illetve a Hondák között.
A luxusautók versenyében holtverseny alakult ki a GM Buick márkája, illetve a Toyotához tartozó Lexus és a Honda legdrágább autói között.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet