Tovább erősíti az Apple iPodjának piaci pozícióit, hogy a cég megállapodott a Ford Motor Co.-pal és a Generel Motor Corp.-pal a zenelejátszó és az autóhifi-rendszerek összehangolásáról.
A következő évben piacra kerülő Ford- és GM-modellek nem egyszerűen tartalmaznak majd egy „iPod-lyukat”, hanem menet közben töltik is a lejátszót, továbbá az autórádión megjelenítik a játszott számokat és a kormányról vezérelhetővé teszik az iPodot. Szakértők úgy vélik, az utóbbi években megjelent új elektronikus ketyerék – CD- és DVD-lejátszók, műholdas rádiók és útvonaltervezők stb. – egyre inkább szórakoztató központokká teszik az autókat.
